Zadanie #4348

Dodać skrypt instalacyjny

Added by Adam Radziszewski about 11 years ago. Updated about 10 years ago.

Status:ZamkniętyStart date:18 Sep 2012
Priority:NormalnyDue date:
Assignee:-% Done:

0%

Category:-
Target version:-

Description

Tager wciąż działa z bieżącego katalogu bez możliwości instalacji systemowej. IOBBER zawiera już taki mechanizm, a jego kody są przerobione na podstawie WCRFT.
Do WCRFT też warto dodać analogiczny setup.py i poprawić w podobny sposób procedurę szukania plików konfiguracyjnych i katalogu z wyuczonym modelem (by szukał pliku ini w bieżącym katalogu i w miejscu instalacji; to samo z modelem).

Pewnym problemem jest to, że wyuczony model tagera jset wielki (2,4 GB) i dlatego nie wrzucamy go na repo gitowe. Tak czy owak setup.py może instalować dane, jeśli użytkownik je umieści w odpowiednim katalogu — a jeśli nie, to niech zainstaluje resztę, w tym INI i żeby chociaż nie trzeba było podawać pełnej ścieżki do samego wcrft.py i pliku INI.

Ten skrypt jest o tyle istotny, że w tej chwili w repo qa/questionanalysis oraz pltextws znajdują się kopie kodów tagera — domyślam się, że jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest to, że inaczej nie wiadomo, gdzie użytkownik go trzyma.

History

#1 Updated by Adam Radziszewski about 11 years ago

W tej chwili wrzucenie do katalogu z modelem podkatalogu model przed instalacją powoduje błąd instalacji. Można to naprawić na dwa sposoby:
1. poprawić setup.py, by umiało rekurencyjnie instalować katalogi (choć to może być trudne bez pisania dodatkowego kodu) albo
2. poprawić setup.py, by wypisywało na końcu miejsce, gdzie można wrzucić modele z krótkim komentarzem i użytkownik będzie musiał tam rozpakować model.

Dodatkowy problem: wg instrukcji na wiki można odpalić tager podając -d katalog_z_modelem, podczas gdy to teraz nie działa, jeśli jako katalog podamy względną ścieżkę. Przydałoby się zrobić tak, by najpierw ścieżkę traktował dosłownie, a jeśli nie znajdzie w ten sposób, to próbował jej użyć względem ścieżki systemowej/instalacji (no chyba, że podana ścieżka jest bezwzględna, to nie ma sensu — jest chyba na to os.path.is_absolute, czy jakoś tak).

#2 Updated by Adam Radziszewski about 10 years ago

  • Status changed from Nowy to Zamknięty
  • Assignee deleted (Paweł Orłowicz)

Also available in: Atom PDF